İnternet sitemizi ziyaretleriniz sırasında sizlerin deneyiminizi geliştirmek için "Çerezler"den faydalanmaktayız. Daha fazla bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.

OTOTAY İÇ VE DIŞ PAZARLAMA MADEN SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Aydın Linyit Madencilik ve Akaryakıt Sanayi Ticaret A.Ş.nin Ana Bayii olan Ototay 1930’ lu yıllarda elektrikli ev aletleri ve oto yedek parçaları satarak faaliyetlerine başlamıştır. İlerleyen yıllarda Tofaş Aydın bayiliği ve kömür satış işini bir arada yürütmüş olup şu anda özellikle Ege, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nde Aydın Linyit kömürlerinin ve Karbontay markalı ithal Sibirya kömürünün pazarlama ve satışını sürdürmektedir.

Ototay A.Ş.’nin satışını yaptığı Aydın Linyit kömürleri %1’in altındaki kükürt oranı sebebiyle, hava kirliliğinin birinci derecede yoğun olduğu illerde çevre müdürlüklerinin vermiş olduğu satılma izinlerine sahiptir.

Karbontay markalı ithal Sibirya kömürü ise aynı illerde satış izinleri olan kalorisi yüksek, külü düşük, çok kaliteli bir kömür türüdür. Ototay A.Ş. ithal kömür ticaretini Aliağa’daki anlaşmalı tesisinden yaptığı sevkiyatlarla sürdürmektedir.